Archive for December, 2010

Usprawiedliwienie

Moja największa życiowo-zawodowa porażka, to spotkanie mgr M.Kobielskiego i K.Horbacewicza w roli dyrektorów I.LO

                  Dlaczego często piszę o “ulubionym” matematyku o inicjałach K.H.?
                                
                        ” Nie omijajcie obojętnie niesprawiedliwości i krzywdy “.

Te słowa wypowiedział były dyrektor I LO mgr Krzysztof Horbacewicz,po wygranej rozprawie z tarnowską administracją. Czytając to zdanie,przypomniałem sobie uwagi kierowane do uczniów,gdy mówiłemmierny uczeń, mierny student, mierny magister, ale często ta miernota najgłośniej wrzeszczy o sprawiedliwości “.  
Gdyby sprawiedliwie realizować akceptowany przez wszystkich pokrzywdzonych omawiany postulat,dyr K.Horbacewicz już dawno nie byłby dyrektorem.Niestety,nauczyciele (wsród nich i ja) i uczniowie pokrzywdzeni przez tą osobę,nie mieli żadnego wsparcia powołanych do tego instytucji,a na pewno nie mogli marzyć o takim przebiciu medialnym (kilka gazet regionalnych, ogólno-polski program tvn, nie wspominając o zainteresowanych radnych U.M i lokalnych politykach PiS-u) jaki zapewnił sobie K.H, by “dochodzić swych praw i naprawić krzywdy”.

Ponieważ długo o tym należałoby pisać, wolę opowiedzieć. Nie wierzycie w to co wyżej napisałem ( bo to się w “pale” nie mieści, jakby dawniej skomentowali uczniowie ), to posłuchajcie ……. Prolog ……. Akt_1……Akt_2….Akt 3.    Akt 4….Epilog